تبلیغات
دانشنامه سردفتران - مطالب آبان 1393

دانشنامه سردفتران

نشانی پایگاه اطلاع رسانی اولین کانون سردفتران ودفتریاران استان مازندران را در زیر ببینید.

493- آیا ارسال اطلاعنامه فسخ دارای موعد قانونی می باشد ؟


[ پنجشنبه 29 آبان 1393 ] [ ساعت 23 و 58 دقیقه و 32 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

492- گواهی امضاء
قرارداد خصوصی فیمابین دو نفر منعقد شده است که بموجب آن طرف اول قرارداد تعهد می نماید مبنی بر اینکه چنانچه به طرف دوم قرارداد خسارتی وارد شود مثلا دو میلیون تومان وجه نقد به وی پرداخت کند و از دفترخانه درخواست می کنند امضای طرف دوم قرارداد (متعهدله) تصدیق شود سئوال این است ؛ با عنایت به اینکه دفاتر مجاز به تصدیق صحت امضای ذیل نوشته هایی که در آنها پرداخت وجه نقد تعهد یا تضمین می شود ، نیستند و در فرض مطروحه امضای متعهد پرداخت وجه ( طرف اول قرارداد) تصدیق نمی شود آیا تصدیق صحت امضای متعهدله ( طرف دوم قرارداد) در ذیل قرارداد نیز مشول ممنوعیت مذکور می باشد؟


[ یکشنبه 25 آبان 1393 ] [ ساعت 15 و 13 دقیقه و 25 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

ابطال بخشنامه کدرهگیری املاک
[ پنجشنبه 22 آبان 1393 ] [ ساعت 14 و 16 دقیقه و 35 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

- آیا میتوان نسبت به املاکی که بصورت الکترونیکی در حال حاضر ثبت نام می شود وکالت فروش بلا عزل نوشت یا خیر ؟ در صورت مثبت بودن نحوه نگارش 2 - در خصوص املاک ثبت نام نشده چطور؟ 491


[ سه شنبه 20 آبان 1393 ] [ ساعت 00 و 58 دقیقه و 34 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

490-با توجه به ماده 4 قانون و آئین نامه تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی و استعلام از جهاد برای اراضی خارج از محدوده و حریم شهر ،آیا استعلام از جهاد برای اراضی صرفا خارج از محدوده شهر اجباری است یا اراضی که هم خارج از محدوده وهم خارج از حریم شهر باشند ؟(اگر ملکی خارج از حریم باشد حتما خارج از محدوده است ولی اراضی و املاکی وجو دارند که خارج از محدوده بوده ولی داخل حریم شهر هستند.)


[ سه شنبه 20 آبان 1393 ] [ ساعت 00 و 46 دقیقه و 55 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

489- برای استفاده از قانون تسهیل آیا گواهی پایان کار بدون محدودیت زمانی هست یا باید به روز باشد؟


[ سه شنبه 20 آبان 1393 ] [ ساعت 00 و 43 دقیقه و 30 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

488- آیا در انتقال قطعات تفکیکی ملکی ، میتوان از پایانکار اولیه (پایانکار صادره برای پلاک ثبتی قبل از تفکیک) استفاده نمود؟


[ سه شنبه 20 آبان 1393 ] [ ساعت 00 و 42 دقیقه و 44 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

487-استعلام شهرداری برای انتقال املاک فاقد اعیانی

نظر به اینکه برابر مقررات قانون تسهیل و آیینامه آن ،دفاتر اسناد رسمی موقع انتقال اعیانی املاک باید پایانکار ساختمانی یا گواهی عدم خلاف ان را بر حسب مورد ملاحظه نمایند آیا در صورتیکه در ورقه مالکیت نوع ملک قطعه زمین قید شده باشد ولی سردفتر با این توجیه که احتمال دارد مالک پس از دریافت ورقه مالکیت ،در زمین مزبور اعیانی احداث کرده ولی پایانکار اخذ ننموده باشد و یا اینکه پایانکار اخذ نموده ولی مراتب تبدیل به ساختمان شدن آن را در ورقه مالکیت ثبت نکرده باشد،میتواند از شهرداری استعلام کند یا انجام استعلام دارای اشکال قانونی است؟


[ سه شنبه 13 آبان 1393 ] [ ساعت 22 و 09 دقیقه و 33 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

بازخوانی مقررات شغلی 3

 

 

 صولت یاوری مسئول دفترحقوقی کانون اصفهان

بنام خدا
بازخوانی مقررات شغلی 3

 


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 8 آبان 1393 ] [ ساعت 10 و 37 دقیقه و 07 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

تسلیت به همکار

جناب آقای عادل روحی سردفتر اسناد رسمی 168 ساری در غم از دست دادن والده گرامیشان به سوگ نشسته اند.
ضمنا از همه همکارانی که در مراسم تشییع و تدفین پیکر والده جناب آقای روحی شرکت نمودند صمیمانه قدردانی  می شود .
همچنین خبر رسید دوست و همکار و سرور گرامی جناب آقای کریمی سردفتر محترم 4 شازند - اراک نیز در غم فقدان مادر خانم محترمشان عزادارند.

دانشنامه سردفتران  ضمن تسلیت به همکاران گرامی آقایان روحی و کریمی ، از خداوند متعال علو درجات برای درگذشتگان و صبر برای بازماندگان مسالت می نماید.


[ سه شنبه 6 آبان 1393 ] [ ساعت 14 و 58 دقیقه و 33 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]

486- سرقفلی ملک فاقد پلاک ثبتی
ارباب رجوعی با در دست داشتن مدارک بیع نامه عادی در خصوص خریداری سرقفلی مغازه ای که فاقد پلاک ثبتی است به دفتر خانه بنده مراجعه کرده و تقاضای تنظیم وکالت فروش را در خصوص سرقفلی مغازه فوق الذکر جهت انتقال بصورت وکالتی به غیر دارد . مستندات ایشان نیز مورد تایید اداره دارایی استان قرار گرفته (فرم 19 مالیات بر ارث و واریز مالیات دارایی بابت خرید سرقفلی مغازه فوق و مبایعه نامه های عادی ) . حدود سه سال پیش اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ما بخشنامه داخلی به دفاتر اسناد رسمی اعلام نمود که حتی از تنظیم وکالت فروش و .... برای املاک فاقد پلاک ثبتی و سابقه ثبتی خود داری نمایید .علی ای حال لطفا اعلام فرمایید آیا به نظر شما اساتید گرامی تنظیم وکالت فروش برای اسناد فاقد پلاک ثبتی منعی دارد ؟ و به عبارتی در صورت نداشتن منع قانونی لطفا راهنمایی بفرمایید ذکر چه نکاتی مفید و لازم میباشد .


[ یکشنبه 4 آبان 1393 ] [ ساعت 09 و 04 دقیقه و 22 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]