تبلیغات
دانشنامه سردفتران - 495-چند سوال

دانشنامه سردفتران

نشانی پایگاه اطلاع رسانی اولین کانون سردفتران ودفتریاران استان مازندران را در زیر ببینید.

495-چند سوال
1-واقعیت حقوقی مالکیت زمانی و ذکر دیدگاه فقها در مورد این نوع مالکیت به نظر شما پذیرش مالکیت زمانی در حقوق ایران چه تحولی می تواند در حوزه ثبت-تجارت و توریست ایران بدنبال داشته باشد؟

2-سردفتراسناد رسمی بدون اخذ استعلام از شهرداری محل و اداره دارایی اقدام به نقل و انتقال یک واحد اپارتمان از فروشنده به خریدار نموده است.شخص ثالث(ذینفع)با مراجعه به دستگاه قضایی تقاضای ابطال سند مذکور را می نماید در توضیحات خواسته خود اعلام می دارد که در تنظیم سند فوق الذکر تشریفات قانونی رعایت نگردیده است.به نظر شما این سند یک سند رسمی لازم الاجرا محسوب می شود یا خیر؟

3- سر دفتر ازدواج وطلاق که بدون اجازه از پدر دختر(دوشیزه)وی را به عقد دیگری در می اورد همانطور که می دانیم طبق ماده1143قانون مدنی ازدواج دختر باکره باید با اجازه پدر وی صورت گیرد به نظر شما سند نکاحیه صادره یک سند رسمی لازم الاجرا محسوب می شود و ایا امکان ابطال آن به علت عدم رعایت ماده فوق الذکر وجود دارد؟

4-بین اسناد تجاری و اسناد رسمی لازم الاجرا چه شباهتها و تفاوتهایی وجود دارد؟و به نظر شما کدامیک از این اسناد از قدرت اجرایی بالاتری برخوردار است؟همچنین به نظر شما اسنلد تجاری در کشور ما ضمانت اجرای کافی را نداشته و مورد قبول اکثر جامعه نیست؟

5-ادعای جعل و انکار و تردید در خصوص کدامیک از اسناد تجاری یا رسمی قابل پذیرش است با ذکر مستند قانونی و بیان مصداق این موضوع را شرح دهید؟

6-شما به عنوان یک حقوقدان به دارنده سند رسمی توصیه می نمائید جهت استیفای حقوق خود مطابق سند رسمی که در دست دارد از طریق اجرای ثبت اقدام نماید یا از طریق مراجع قضایی؟ هر یک را توضیح دهید؟

7-صدور سند اجرائیه اصولا مطابق قانون ثبت اسناد واملاک در چه مواردی صادر می شود؟

[ جمعه 7 آذر 1393 ] [ ساعت 11 و 12 دقیقه و 09 ثانیه ] [ گرمستانی ] [ نظرات() ]