دانشنامه سردفتران

سال نو خورشیدی و نوروز ایرانیان بر همکاران عزیز و سخت کوش و همه ایرانی تباران مبارک باد

خادمی - سردفتر شماره 1 مهاباد
درحال تکمیل ...

آخرین مطالب
» 403-پیش نویس سندی قطعی اتومبیلی درسال 92وارد دفتر شده است وهزینه های سند نیز طبق تعرفه سال 92 واریز شده ولی درسال93اخذ شناسه شده است ایا با توجه به اینکه هزینه های سندافزایش یافته بایستی ما به تفاوت واریز شود با خیر؟
» 402-اسنادی که در سامانه ، ثبت آن بدلیل اشتباه سردفتر و یا کارمند دفتر بلااثر میگردد آیا برای سردفتر مسوولیت زاست؟
» 401-زمانی که در سامانه ثبت آنی گزینه تطابق با بخشنامه ها زده شده و یک هم نام با متعامیلن ما پیدا شده و هیچ اطلاعات شناسنامه ای جهت تشخیص آن با فرد مورد نظر ما ندارد تکلیف سردفتر چیست و در صورت اخذ شناسه مسولیت سردفتر چگونه است؟
» 400-با توجه به اینکه در قراردادهای رهنی علل الخصوص بانک مسکن مشخصات کامل راهن ، مشتری و مرتهن در قسمت فوقانی سند درج می گردد و همین بانک اصرار به تکرار کامل این مطالب در قسمت شرایط متون حقوقی دارد. به نظر شما آیا تکرار این مطالب در شرایط متون حقوقی بلامانع است ؟
» 399- آیا وجه نقد قابل وصیت است؟
» 398-مبلغ حق الثبت 5000 تومانی جدید( هزینه صدور الکترونیکی اسناد) آیا باید در دفتر درآمد قید گردد یا نه و اگر لازم به درج در دفتر درآمد باشد کجا باید ثبت شود؟
» قابل توجه همکاران گرانقدرم
» مطلبی راجع به pos و استمداد همکار
» 397-آیادفاتر اسناد رسمی در خصوص انتقال زمین ششدانگ دارای مالک شخصی تکلیف به استعلام از مسکن وشهرسازی دارند یا این استعلام اختیاری است در کل در چه مواقعی استعلام از مسکن وشهرسازی الزامی ایت معیار وملاک استعلام چیست؟
» 396- وکالت فروش

Design By : RoozGozar.com